13 грудня у стінах Луцький національний технічний університет відбувся ІІ Форум волонтерських ініціатив.
Ця подія насправді стала знаковою, адже під час Форуму багато волонтерських організацій та волонтерів мали можливість зібратися разом та обговорити ряд важливих питань та нагальних викликів, підсумувати діяльність за рік, налагодити нові контакти або ж покращити ті, що вже існують.
На Форумі низка організацій представила свою діяльність під час функціонування алеї волонтерських організацій. Тут можна було плести маскувальні сітки, виготовляти окопні свічки, взяти участь у майстеркласі з виготовлення оберегів для військових, дізнатися як правильно накладати турнікет тощо. А ще тут функціонували дві надзвичайно емоційних виставки.
Автором першої є фотограф Андрій Киричук. Виставка має назву "Втрата. Біль. Віднова" та присвячена дружинам загиблих героїв, які завдяки проєкту "ВідНова" взяли участь у терапії мистецтвом.
Друга виставка не менш потужна - її назва "На лінії вогню", а автор волонтер Валерій Філіпчук. Ця виставка складається із військових «трофеїв», які формують музей російсько-української війни, який знаходиться у Центр позашкільної освіти Волинської обласної ради. Кожен експонат тут унікальний, він має свою історію (трагічну, героїчну, гумористичну, надихаючу).
Участь у функціонуванні інтерактивної алеї взяли потужні: Розвиток Мікрорайонів Міста, БО "БФ"СТАРЕ МІСТО ЛУЦЬК", Волинська обласна бібліотека для юнацтва, волонтерська ініціатива Меценати для солдата та проєкти ДІТИ НЕБЕСНОГО ЛЕГІОНУ та Віднова від МдС, волонтерський хаб VolWest Group та Технопарк Центр Медичних Інновацій, ГО "Пятерня" ( АРТ-студія "ПЯТЕРНЯ"), ГО «Луцький Центр Здоров‘я», осередок Комунальної установи "ХАБ ВЕТЕРАН" та ветеранський простір "Твій шлях додому" ("Твій шлях додому" Волинь), благодійна організація «Благодійний фонд «ВОЛИНЬ СОС МЕДІКАЛ», Благодійний Фонд «Робимо добро дітям», волонтерський хаб "Вільні Волині".
Після інтерактивної алеї розпочались панельні дискусії. У першій, назва якої "Волонтерство. Здобутки, проблеми, виклики 2024 року" участь взяли заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, координаторка волонтерського хабу «VolWestHub», керівниця ГО «Технопарк» Тетяна Репницька,
керівник громадської організації «Волонтерський центр Серця патріотів» Сергій Балицький, представник волонтерського фонду «Волинь Сос Медікал» Alexander Dudka.
Говорили, в першу чергу, про особливі виклики року 2024, проблеми та досягнення. Ірина Чебелюк подякувала за щоденну невтомну роботу всім волонтерами та волонтеркам та зазначила, що лише в тісній співпраці влади, бізнесу, громадського сектору, волонтерських організацій можливою є досягнення нашої найголовнішої цілі - Перемоги! Однією з основних проблем 2024 року всі визначили різке зменшення донатів, що змушує волонтерські організації шукати різні способи та виходити за рамки звичних дій.
Згодом відбулась друга панельна дискусія, назва якій "Волонтерство. Де тут молодь?". Під час цієї дискусії говорили про те, на скільки важливою є участь молоді у волонтерстві, як замотивувати молодь бути свідомою та активною, які вже є історії успіху на цій ниві, чи важливим є національно-патріотичне виховання, коли ми говоримо про волонтерство та інше. Своїм досвідом ділилися представники та представниці Луцького національного технічного університету Olena Tretyak, Волинський національний університет імені Лесі Українки Ірина Левчук, директор комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 2 Луцької міської ради» Роман Поліщук, директор Луцький міський молодіжний центр Юрій Семчук, а також потужні у плані роботи з молоддю волонтерські штаби, такі як "Старе місто Луцьк", "Розвиток мікрорайонів міста" та Генерація змін. Ця панель запалила душі та серця слухачів, адже в нас насправді дуже багато небайдужої, свідомої молоді, хоч і роботи в цьому напрямку теж ще дуже багато.
Ну і насамкінець нас очікували дуже круті виступи від непересічних організацій та людей, які невтомно працюють на Перемогу на волонтерській ниві. Своїми секретами, рецептами, проєктами ділилися: БФ Ангар.Україна Оля Валянік, ГО "Пятерня" Тетяна Мялковська, Генерація змін Наталя Прокопук, Василь Цапюк "Васильоборонпром", Анна Циплюк (Ann Tcipluk, проєкт "ВідНова"), Анна Пасека ("Вільні Волині"), Людмила Денисенко ("Луцький зоопарк"), Наталія Ніколаєва, Валерій Філіпчук та друг України, громадянин Фінляндії Tomi Oskari Hiltunen, Олег Кобилинський ("Твій шлях додому" Волинь) та Сергій Абрамчук. Під час виступів говорили і про терапію мистецтвом, про взаємодію з бізнесом, бюджет участі, креативні збори, винаходи, допомогу дружинам та дітям загиблих героїв, популяризацію волонтерства серед молоді, евакуацію тварин, історію порятунку Афіни та силу жінки, яка чекала свого сина з полону 29 місяців, не втрачаючи сили волі, волонтерського запалу та розшукуючи його улюблену собаку фактично у самому пеклі. Говорили також про допомогу Україні іншими країнами, зокрема Фінляндії, про потребу гучніше говорити про ветеранів, тих, хто повертається з самого пекла і про кого часто забувають і не знають як поводити себе з цими хлопцями та дівчатами. Також надзвичайно вдячні за участь у форумі нашому ветерану, захиснику Тарас Сасовський.
Роботи ще багато. І викликів багато. Але коли у нас є такі незламні люди, ми не маємо права скласти руки та знітитися.
Дякуємо, в першу чергу, нашим ЗСУ за захист та можливість працювати на наше спільне благо. Дякуємо кожному волонтеру та волонтерці за їх щоденний подвиг, щире серце, неймовірні зусилля та величезну любов до нашої країни!
Окрема подяка найкращому ведучому, волонтеру - Сергію Абрамчуку.
Дякуємо за вогняні фото - Вадим Тєсунов.
Хто хоче побачити більше фото (бо відібрати з великої кількості чудових найкращі - було дуже складно) - пишіть нам.
Крім основних організаторів Форуму - Луцька міська рада та Луцький національний технічний університет (щира подяка ректорці Ірина Вахович, першій проректорці Nadiia Kovalchuk та координаторці волонтерської роботи у закладі Olena Tretyak ), нас підтримали наші партнери Благодійний Фонд «Робимо добро дітям» (Tatiana Candy) , Центр позашкільної освіти Волинської обласної ради та ПП Сладоград Сергій Поручник.
Неймовірним віршем на початку заходу також нас всіх запалила студентка 1-го курсу Луцького національного технічного університету Вікторію Струсь.
Дякуємо Рада Європи: громадська участь за те, що у свій час запропонували підтримку у розробці програми підтримки волонтерства, в рамках якої і відбувся цей (вже другий) Форум волонтерських ініціатив.