6 грудня у приміщенні департаменту "Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку" відбулось чергове (друге за 2024 рік) засідання координаційної ради з питань протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді.
Участь у роботі Координаційної ради взяли заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, керівники виконавчих органів міської ради, комунальних закладів, правоохоронці, представники громадських організацій та благодійних фондів, депутатського корпусу.
Порядок денний передбачав ознайомлення з результатами щорічного дослідження серед молоді стосовно поширення наркоманії у молодіжному середовищі (результати буде представлено громадськості у наступному пості для зручності) та звітом виконавчих органів щодо діяльності у напрямку протидії наркоманії за 2024 рік.
Результати опитування та звіт за 2024 рік представив департамент молоді та спорту та інші виконавчі органи. Також було представлено оновлений склад Координаційної ради, до якого увійшла низка громадських організацій, благодійних фондів, організацій, які працюють з молоддю.
Серед важливих реалізованих заходів, проєктів, акцій, напрямків:
нейтралізація наркотичної реклами на фасадах будівель; щорічні опитування у молодіжному середовищі для відстеження тенденцій та оперативного реагування на виклики; постійна реалізація масових заходів з популяризації здорового способу життя серед молоді, спортивних змагань; впровадження освітніх, культурних, творчих, просвітницьких, дозвіллєвих, профілактичних заходів; висвітлення тематичних публікацій у соціальних мережах; виокремлення напрямку протидії негативним проявам у молодіжному середовищі в Стратегії реалізації молодіжної політики та Стратегії розвитку молоді у Луцькій міській територіальній громаді до 2027 року; соціальна робота з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах та інше.
На засіданні Координаційної ради підіймали низку гострих питань, які потребують подальшого вивчення та реагування, зокрема - потреба залучати батьків до питань профілактики наркоманії у молодіжному середовищі. Обговорення цього виклику також ґрунтувалося на відповідях на запитання дослідження "Хто повинен займатися питаннями профілактики та боротьби з поширенням наркоманії серед молоді?", де з невеликим відривом від інших варіантів відповідей молоді люди обрали "батьки молодих людей" (майже 20 % відповідей); далі йдуть "правоохоронні органи, поліція" (18,9 %); "самі молоді люди" (17,3 %); "органи державної та місцевої влади" (16,5%); "навчальні заклади, педагоги" (13,6%), "громадські організації " (10,3%) та "релігійні організації" (3,9%).
Питання профілактики та протидії наркоманії, популяризації здорового способу життя й надалі є одним з пріоритетів Луцька міська рада
Дякуємо також усім правоохоронним органам, громадським організаціям та благодійним фондам за активну роботу у вказаному напрямку.