Круглий стіл присвячений питанням налагодження взаємодії молодіжного та ветеранського секторів

Дата:

У п'ятницю, 14 лютого, у приміщенні Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку відбувся круглий стіл, який було присвячено питанням налагодження взаємодії молодіжного та ветеранського секторів. 

Не секрет, що питанням впровадження ветеранської політики останнім часом присвячується багато уваги, і саме так має бути, адже ветерани й ветеранки - це люди, які за нашу з вами свободу боролися з ворогом, проявляли мужність, і які тепер заслуговують від нас вдячності та пошани, як мінімум, та максимальних наших зусиль для допомоги й розв'язання їх проблем та викликів, як максимум. 

Тож, для того, щоб поговорити про те, чим молодь та організації, які працюють з молоддю, можуть бути корисними ветеранам; як налагодити дієву систему взаємодії; як швидко реагувати на потреби ветеранів та які у них виникають запити - ми й зібралися цього дня. 

Приємно те, що з боку молоді відгукнулися фактично всі організації, які формують та впроваджують у місті та громаді молодіжну політику та роботу. Це і всі чотири наших молодіжних центри Луцький міський молодіжний центр, Волинський обласний молодіжний центр YouthСфера, Молодіжний центр Волині І СпівДія хаб Луцьк та Молодіжний центр ЛНТУ; і Молодіжна рада Луцька, і ряд громадських організацій та благодійних фондів, зокрема: Громадська організація "Брейншторм", Громадська Організація "Інститут транскордонних ініціатив", Благодійний Фонд «Робимо добро дітям», і низка волонтерських організацій та ініціатив, зокрема Розвиток Мікрорайонів Міста, Меценати для солдата, ДІТИ НЕБЕСНОГО ЛЕГІОНУ, волонтерський хаб "Вільні Волині". Були на зустрічі й представники освіти, адже коли ми говоримо про молодь та її можливості бути корисними ветеранам, без них ніяк. Зокрема на зустріч завітав директор Департамент освіти Луцької міської ради Віталій Бондар, ректорка Луцький національний технічний університет Ірина Вахович разом з Olena Tretyak та проректорка з навчально-виховної роботи та комунікації Волинський національний університет імені Лесі Українки Наталія Благовірна разом з Андрій Лев. 

Звісно надзвичайно важливо, що під час заходу молоді люди могли не тільки висловити свої думки стосовно того, чим вони можуть бути корисними ветеранам, а й почути якої саме допомоги потребують ветерани від молоді. Саме запит ветеранів має йти першочерговим. Учасники заходу почули думки від ветеранського сектору (самих ветеранів та їх представників), зокрема від ветерана Миколи Романюка, фахівчині з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб ХАБ Ветеран Svitlana Milinchuk та директора буквально нещодавно створеного департаменту з питань ветеранської політики Луцької міської ради Олег Кобилинський.

Під час дискусій підіймалося дуже багато питань. Адже взаємодія "ветерани-молодь" може породжувати різні напрямки. Говорили й про організацію дозвілля для ветеранів, і про важливість адаптації та ресоціалізації ветеранів; і про створення ними власного бізнесу (до речі, дуже скоро відбудеться вже другий ярмарок ветеранського бізнесу - тут можете прочитати докладніше https://www.facebook.com/share/p/18gHyBd9g5/ ); і про побудову грамотного спілкування з ветеранами без тригерів та з адекватним проявом вдячності; про важливість ветеранів бути залученими в процес комунікації зі школярами та студентами, адже саме таким шляхом наша молодь отримає ціннісне спілкування, краще розуміння подій, що відбуваються та матиме можливість підвищити свій патріотичний дух. Говорили також про важливість освіти в контексті виховання молоді на національно-патріотичних засадах, про важливу участі батьків у цьому процесі. Вже маємо декілька ідей про проведення системних заходів з такою метою в освітній закладах. 

Погодилися, що питання екологічного прояву вдячності, знань як звертатися до ветеранів та як пропонувати свою допомогу, побудови грамотного спілкування без акценту на темах, які можуть виступати тригерами - надзвичайно важлива складова. І тут ми всі потребуємо додаткового навчання, адже часто навіть дорослі люди, які роками працюють у суміжних сферах, не знають як правильно побудувати такий діалог з ветеранами, військовослужбовцями, членами родини загиблих героїв, щоб допомогти, а не нашкодити...

Усвідомлюємо, що роботи дуже багато. Розуміємо, що ці кроки потрібно було робити ще раніше, але вдячні за те, що процес розпочався. 

Найближчим часом плануємо спочатку створити закриту групу учасників (у разі якщо ви теж бажаєте долучитися до допомоги ветеранам і представляєте організацію, яка так чи інакше працює з молоддю та/чи для молоді - обов'язково повідомте нас). 

Надалі ми інституціоналізуємо цю групу (робоча група чи координаційна рада). 

Але у наших основних планах - мінімум теорії чи беззмістовного спілкування, а максимум практичної допомоги. Потрібно організувати та провести захід - наша молодь вміє; організувати для ветеранів відпочинок - не проблема; допомогти зробити афішу чи інформаційне повідомлення - будь ласка; проконсультувати у написанні проєктної заявки - ми готові; фізично допомогти ветерану з інвалідністю чи дружині загиблого героя з певними видами робіт - ми знайдемо охочих. Це і багато іншого...

Хочете доєднатися до нас - будемо раді вас включити в нашу дружню родину помічників та помічниць. 

Далі буде... Приєднуйтесь!

Насправді це той мінімум, на який ми завжди здатні. Але будемо прагнути максимуму. 

Ініціаторами та організаторами зустрічі виступили Департамент з питань ветеранської політики Луцької міської ради та департамент молоді та спорту Луцької міської ради. 

Щиро дякуємо нещодавно створеному профільному департаменту з ветеранської політики за вашу активну та плідну роботу з ветеранами.