У Луцьку відбувся проект "Наукові пікніки"

Дата:

У Луцьку на Театральному майдані за організації департаменту сім*ї, молоді та спорту відбувся чи не наймасштабніший науковий захід року «Наукові пікніки».

Протягом трьох годин лучани та гості міста, від найменших до найстарших випробовували власні вміння, перевіряли знання, брали участь у відкриттях, та й загалом отримували справжній шквал емоцій і вражень, будучи у ролі науковців, – пише на сайті Луцького НТУ.

У рамках щорічного фестивалю, який, до слова, відбувається вшосте, присутні мали нагоду взяти участь в експериментах; відтворити фізичні та хімічні досліди; дізнатися про новини хімії, робототехніки, біології, психології та інших наук; поспілкуватися із науковцями та відчути себе дослідниками.

Активними учасниками «Наукових пікніків» були студенти та викладачі Луцького національного технічного університету. Долучилися до фестивалю усі сім факультетів, а масштаб демонстрації наукових розробок та презентаційних матеріалів охопив третину усієї виставкової площі.

Так, факультет екології, туризму та електроінженерії презентував наукову розробку «Туристичний панорамний путівник», а також екологи показали, як працюють прилади вимірювання електромагнітного випромінювання, концентрації чадного та вуглекислого газу, рН напоїв, концентрації нітратів, дозиметричного рівня та ін.

ІТ-шники із факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій показали власноруч створених роботів і продемонстрували їхню роботу, а також ознайомили глядачів із цікавими новинками в ІТ-технологіях.

Науковці і студенти технологічного факультету вразили сучасними приладами та їхніми можливостями, зокрема демонстрували роботу лазерного випалювача на платформі Arduino, ультразвукового вимірювача об’єму, мендусинського двигуна і навіть машину для сортування драже за кольором. Крім того, до уваги глядачів було презентовано 3D-принтер, 3D-сканер та проведено низку хімічних дослідів.

Факультет бізнесу представив навчально-розважальні лотереї з призами, міні-тести на виявлення підприємницьких здібностей, ребуси, настільки ігри. Крім того, присутнім розповіли, як визначати рівень нітратів у продуктах та представили колекцію грошових знаків різних країн світу.

Натомість, колеги із факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права розповіли як перевірити гроші та цінні папери без застосування додаткових електронних засобів.

Представники факультету будівництва та дизайну показали Міст да Вінчі, який виготовлено повністю без кріплень, безпілотні літальні апарати, потішили гостей заходу нанесенням татуювання хною, плетінням браслетів, малюнками на повітряних кулях і зразками новітніх будівельних матеріалів.

Студенти та викладачі машинобудівники зацікавили небайдужих до техніки гостей свята. Так, вони показали автомобіль підвищеної прохідності «Баггі», що є розробкою кафедри Автомобілів та ТТ Луцького НТУ; автомобіль для освоєння навиків водіння та піраміду з голографічними зображеннями.