Найсильніші легкоатлети Європи змагаються у Луцьку за чемпіонські звання

Дата:

Учасниками Командного чемпіонату Європи із легкоатлетичних багатоборств (Суперліга) є збірні команди з восьми країн Європи: України, Білорусі, Франції, Великої Британії, Швейцарії, Іспанії, Естонії та Нідерландів. Такого рівня турнір у нас проводиться вперше за роки незалежності України. Чоловічі та жіночі команди європейського та світового рівня змагаються у різних легкоатлетичних дисциплінах: семиборстві та десятиборстві.

 

Над підготовкою до змагань спільно працювали представники Луцької міської ради, Федерації легкої атлетики України та Європейської легкоатлетичної асоціації.

 

Чоловіки змагаються у десятиборстві: стрибки із жердиною, метання списа, штовхання ядра, стрибки у висоту і довжину, метання диска, біг з бар’єрами-100 м та на дистанції 100, 400, 1500 м.

Жіночі команди випробовують свої сили семиборстві: стрибки у висоту, штовхання ядра, стрибки у довжину, метання списа, біг із бар’єрами- 100 м та забіги на дистанції 800 та 200 м.

У перший день змагань на стадіоні “Авангард” відбулася церемонія відкриття Командного чемпіонату Європи із легкоатлетичних багатоборств (Суперліга)- 2019. Участь взяли Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, Перший віцепрезидент європейської легкоатлетичної асоціації Добромір Карамарінов, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, радник міського голови Ігор Поліщук, члени іноземних делегацій, бригада арбітрів, а також велика кількість уболівальників та поціновувачів спорту.

Першим учасників та гостей Чемпіонату привітав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. Він поділився позитивним враженнями від теплого прийому та перебування у нашому місті, а також висловив подяку усім, хто долучився до їх організації та проведення. “Дякую голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці, за сприяння якого вдалося провести реконструкцію стадіону “Авангард”. На попередньому Командному чемпіонаті Європи із легкоатлетичних багатоборств перемогли збірна команда України, тому ми маємо чим пишатися. А сьогодні я бажаю перемоги найсильнішим, адже тут зібралися чудові, професійні спортсмени із різних країн”, -наголосив Ігор Жданов.

 

Зі словами подяки до організаторів, а також і до вболівальників, які з трибун спостерігають за перебігом змагань, звернувся Перший віцепрезидент Європейської легкоатлетичної асоціації Добромір Карамарінов. Він висловив сподівання, що у Луцьку відбудуться ще не одні змагання представницького класу.

 

Радник міського голови, виконавчий директор оргкомітету Ігор Поліщук у вітальному слові зазначив: “ Змагання такого рівня у Луцьку- це велика честь для нашого міста. Приємно що сьогодні на стадіоні “Авангард” можемо спостерігати за спортсменами з різних країн. Я хочу подякувати всім, хто долучився до організації змагань. Також дякую Ігорю Палиці за те, що було знайдено кошти на відновлення та реконструкцію стадіону “Авангард”, де тепер можуть відбуватися різноманітні спортивні заходи міжнародного рівня. Окрема вдячність президенту Федерації легкої атлетики України Ігорю Гоцулу, який доклав чимало зусиль, щоб чемпіонат відбувся саме тут, у Луцьку. Бажаю учасникам змагань показати хороші результати як сьогодні, так і успішної спортивної кар’єри в майбутньому.

 

Також ігор Поліщук наголосив, що Чемпіонат Європи із легкої атлетики- це непересічна подія для нашого міста, яка стане потужним внеском у розвиток міста та його імідж, зокрема й спортивний. На його переконання, ці змагання дадуть поштовх розвитку легкої атлетики як у Луцьку, так і в Україні.

 

Президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул привітав всіх учасників змагань та подякував всім, хто долучився до їх організації, зокрема владі Волинської області та Луцька, фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”, Волинській обласній федерації легкої атлетики. Він зазначив, що Україна завжди рада вітати іноземних гостей на різноманітних змаганнях.

 

Під час першого дня змагань відбулися забіги дистанції 100 м та 400 м, стрибки у довжину та штовхання ядра (десятиборство), а також забіги на 100 м з бар’єрами, стрибки у висоту та штовхання ядра (семиборство).