Міжнародний день молоді

Дата:

Щорічно, 12 серпня ми відзначаємо Міжнародний день молоді, покликаний нагадати про роль молодих людей у розвитку та побудові сучасного світу.

Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН.

Форум рекомендував, щоб Міжнародний день молоді було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями. Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 р.

Ця рекомендація була підтримана 17 грудня 1999 р. 54 сесією Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у резолюції № «A/RES 54/120 I» («Політика та програми, що залучають молодь»), та 12 серпня було оголошено Міжнародним днем молоді.

Міжнародний день молоді щороку має певну основну тематику. Темою цього дня у 2019 році є - всеохлююча освіта. Дана тема направлена на зміцнення заходів, передусім, з боку молоді, щодо забезпечення інклюзивності та доступності освіти для всіх молодих людей.